باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب یزد

تیم ملی والیبال ساحلی ایران (سالمی – شوکتی) در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی مردان آسیا نتیجه را به حریف واگذار کرد و به رتبه چهارمی قاره‌کهن اکتفا کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا که از روز جمعه دوم تیر با حضور ۳۲ تیم در شهر پینگ تان چین آغاز شده است، امروز (دوشنبه پنجم تیر) با معرفی تیم‌های برتر به پایان می‌رسد.

در دیدار رده‌بندی این مسابقات تیم‌های ایران یک و تایلند یک به مصاف یکدیگر رفتند و بهمن سالمی و سینا شوکتی دو بر صفر با امتیازهای ۲۱ بر ۱۷ و ۲۱ بر ۱۳ مغلوب حریف شدند تا در جایگاه چهارم آسیا قرار گیرند و جایزه سه هزار دلاری مسابقات را به دست آورند.

تیم نخست ایران در مرحله مقدماتی موفق به شکست ژاپن دو و چین چهار شد و برابر قطر نتیجه را واگذار کرد و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. ملی‌پوشان کشورمان در مرحله بعد با شکست اندونزی یک راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند و در این مرحله با شکست تیم قدرتمند چین یک به جمع چهار تیم برتر مسابقات صعود کردند.

سالمی و شوکتی در دیدار نیمه‌نهایی و رده‌بندی به ترتیب مغلوب استرالیا دو و تایلند یک شدند تا به رتبه چهارمی قاره کهن آسیا اکتفا کنند.

عباس پورعسگری و علیرضا آقاجانی دیگر نماینده ایران در این مسابقات بودند که در مرحله مقدماتی دو برد و یک شکست تجربه کردند اما به دلیل تفاضل پوئن از راه‌یابی به مرحله حذفی بازماندند.

ایران سه (مهدی محفوظی[شهداب یزد] و ضرغام منصوری) که تیم جوان کشورمان محسوب می‌شوند و برای کسب تجربه در این رقابت‌ها شرکت کردند، در مرحله مقدماتی مغلوب استرالیا دو شدند اما در جدال با چین دو و نیوزیلند یک به پیروزی رسیدند تا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند.

محفوظی (شهداب یزد) و منصوری در مرحله نخست حذفی مغلوب تیم قدرتمند چین یک شدند و از دور مسابقات کنار رفتند اما پاداش ۶۰۰ دلاری مسابقات که برای تیم‌های نهم تا شانزدهم در نظر گرفته شده بود را دریافت کردند.

والیبال ساحلی ایران با دو قهرمانی (۲۰۱۱ و ۲۰۱۷) و دو نایب قهرمانی (۲۰۱۸ و ۲۰۲۱) در رتبه ششم افتخارآفرینان این رقابت‌ها قرار دارد. نمایندگان استرالیا با پنج قهرمانی، دو نایب قهرمانی و چهار نشان برنز در صدر افتخارآفرینان این مسابقات قرار دارند.

شهداب، گوهر جهان شهر یزد

۸ تیر ۱۴۰۲