باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب یزد

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: از بهمن ماه اردوهای آماده‌سازی تیم آغاز می‌شود و تا پایان سال، پنج مرحله اردو خواهیم داشت.

مسعود آرمات در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال، درباره برنامه‌های تیم والیبال نوجوانان پسر ایران افزود: دی‌ماه سال جاری، برنامه شناسایی استعدادها برای دعوت به اردوهای انتخابی تیم نوجوانان انجام خواهد شد.

وی با بیان این که در نخستین مرحله، فراخوان جذب بازیکنان با شرایط مدنظر اعلام شده است و هیات‌های استانی می‌توانند بازیکنان مستعد خود را به کادر فنی معرفی کنند، تصریح کرد: فاز نخست شناسایی و گزینش نفرات واجد شرایط برای دعوت به اردوی آماده‌سازی تیم نوجوانان پسر آغاز شده است و هیات‌ها تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند بازیکنان دارای شرایط تعیین شده را معرفی کنند.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران، برگزاری لیگ برتر نوجوانان را دومین مرحله شناسایی بازیکنان برای دعوت به اردو دانست و گفت: این رقابت‌ها زیر نظر کادر فنی تیم نوجوانان برگزار خواهد شد و بازیکنان برتر به اردوی انتخابی و آماده‌سازی دعوت می‌شوند.

آرمات شناسایی استعدادها را از برنامه‌های مهم برای آماده‌سازی این تیم دانست و گفت: بر اساس برنامه تنظیم شده، کشور را به ۱۰ منطقه تقسیم کردیم و برای شناسایی بازیکنان مستعد، به این مناطق سفر خواهیم کرد تا با همکاری مربیان بومی رده‌های سنی پایه و هیات‌های استانی، تلاش کنیم که از همه استعدادهای موجود تست بگیریم تا در غربال‌گری نهایی، بهترین‌ها را به اردوهای آماده‌سازی دعوت کنیم.

وی تاکید کرد: هدف فدراسیون والیبال هم این است که هیچ بازیکن مستعدی از فهرست اولیه انتخابی، حذف نشود. به همین دلیل اگر بازیکن مستعدی از نگاه کادر فنی جا ماند، هیات‌ها در مرحله سوم برنامه باید آنان را معرفی کنند.

وی درباره زمان آغاز اردوهای انتخابی و آماده‌سازی تیم والیبال نوجوانان گفت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده، اردوها از بهمن ماه شروع می‌شود و هر ۱۰ روز، یک مرحله اردو داریم. بنابراین تا پایان سال، حداقل پنج مرحله اردو خواهیم داشت.

آرمات درباره اعضای کادر فنی تیم والیبال نوجوانان گفت: این افراد تقریباً مشخص شده‌اند و منتظر صدور احکام آنان هستیم تا به صورت رسمی معرفی شوند.

۶ دی ۱۳۹۹
برچسب ها: