باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب یزد
آلکنو

پس از چندین ماه که جلسات مختلف هیات مدیره و کمیته فنی فدراسیون والیبال در راستای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار شد، اکنون به نظر می‌رسد که فدراسیون والیبال با دو گزینه خصوصا آلِکنو گزینه روسی و یک‌گزینه آرژانتینی‌ به توافق رسیده است که به احتمال زیاد یکی از این دو نفر به عنوان سرمربی سروقامتان معرفی شوند.

البته از بین دو گزینه‌ موجود نیز با توجه به سوابق و کارنامه فوق‌العاده درخشان مربی نام آشنای روس، به نظر می‌رسد که آلِکنو از هر مربی دیگری به نیمکت تیم ملی ایران نزدیک باشد. از مهم‌ترین عناوین آلِکنو در رده ملی می‌توان به کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ و مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ با تیم ملی روسیه اشاره کرد.

همچنین مدال طلای جام جهانی و لیگ جهانی ۲۰۱۱ با تیم ملی روسیه نیز از دیگر دستاوردهای آلِکنو در رده ملی است. او همچنین در فصل ۲۰۰۸ هدایت باشگاه والیبال زنیت کازان را بر عهده گرفت و تا سال ۲۰۱۴ پنج قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه را به دست آورد که از موفقیت‌های او در رده باشگاهی به شمار می‌رود.

محمدرضا داورزنی در آخرین صحبت‌های خود، راجع به گزینه‌های مد نظر فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی ایران اعلام کرد: “مربی‌ای که انتخاب می‌شود باید نسبت به بازیکنان شناخت داشته باشد.

اکنون مربیانی که مدنظر ما هستند آنالیز کامل ۳۰ بازیکن ما را دارند. المپیک میدان بزرگی است و جایی برای جوانگرایی وجود ندارد؛ بنابراین شرایطی که داریم اصلاً نگران کننده نیست. اکنون ما بین یک مربی روس و یک گزینه آرژانتینی باید یک نفر را انتخاب کنیم که این تصمیم را با مشورت کمیته فنی انجام می‌دهیم. انشالله در هفته آینده جلسه‌ای برگزار می‌شود و مربی تیم را انتخاب می‌کنیم.

اکنون با در نظر گرفتن صحبت‌های داورزنی درباره اهمیت المپیک و با توجه به اقبال عمومی خانواده والیبال ایران و موفقیت بی چونه و چرای آلِکنو در بازی‌های المپیک، به نظر می‌رسد که احتمال حضور این مربی بلند آوازه روی نیمکت تیم ملی بیشتر است. اکثر کارشناسان والیبال و اعضای کمیته فنی فدراسیون ایران نیز معتقدند در حال حاضر بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی ایران، آلِکنو است.

حال طبق آخرین اظهار نظر رئیس فدراسیون والیبال، گزینه نهایی تیم ملی ایران قرار است هفته آینده معرفی شود که اکنون با توجه به شرایط موجود باید ببینیم آیا این مربی روس پس از کش و قوس‌های فراوان، در هفته آینده به عنوان سرمربی سروقامتان ایران‌ معرفی خواهد شد یا خیر؟

منبع: ایسنا

۶ آبان ۱۳۹۹
برچسب ها: ، ،