باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب یزد
شهرام عظیمی

شهرام عظیمی در گفت‌‌وگو با میزان، در خصوص اینکه آیا برگزاری لیگ برتر والیبال در شهریور قطعی است یا خیر، اظهار داشت: لیگ به شرط مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش برگزار خواهد شد و امیدواریم شرایط برای برگزاری لیگ مهیا باشد.

وی در مورد اعتراض‌هایی که به نوع قرعه‌کشی لیگ برتر شد، گفت: در جلسه قرعه‌کشی دو پیشنهاد شد که یکی از آنها ساعت برگزاری مسابقات بود و برخی از تیم‌ها نسبت به این موضوع نظراتی داشتند و پیشنهاد دیگر هم مربوط به نوع سیدبندی و قرعه‌کشی بود که در این خصوص کسی اعتراض خاصی نداشت.

سرپرست کمیته برگزاری رویداد‌ها و مسابقات در مورد اینکه برخی عنوان کردند که سیدبندی برای لیگ برتر والیبال تصمیمی خلق‌الساعه بوده، تصریح کرد: من دارای مدرک دکترای تربیت‌بدنی هستم و همه تصمیماتی که گرفته شده بر اساس مطالعات بوده است. اینکه گفته می‌شود سیدبندی برای لیگ برتر والیبال، تصمیمی خلق‌الساعه بوده حرف درستی نیست.

عظیمی افزود: سیدبندی برای این انجام شد که تیم‌های قدرتمند در هفته‌های ابتدایی با هم برخورد نکنند و کارشان را با شکست شروع نکنند. سیدبندی هم بر اساس رنکینگ سال گذشته تیم‌ها در لیگ و اختیارات فدراسیون انجام شد. منظور از اختیارات فدراسیون هم این است که برخی تیم‌ها را ما بررسی کردیم که چه بازیکنانی را در اختیار دارد و بر اساس ارزیابی که قدرت و توان تیم دارد سیدبندی شد.

وی در مورد اینکه بر چه اساس وحید مرادی در مراسم قرعه‌کشی حاضر شده بود، اظهار داشت: مرادی به نیابت از رئیس فدراسیون در مرسم قرعه‌کشی شرکت کرده بود و این موضوع هم از اختیارات رئیس فدراسیون است.

سرپرست کمیته برگزاری رویداد‌ها و مسابقات در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ قانون خلق الساعه‌ای را برای برگزاری لیگ اختراع نکردیم؛ اما اگر کسی مستنداتی مبنی بر اینکه قرعه‌کشی لیگ مشکلاتی داشته به ما ارائه کند ما آماده‌ایم این مشکلات را رفع کنیم.

۲۷ مرداد ۱۳۹۹
برچسب ها: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *